Autor Tema: SVjetsko prvenstvo Južnoafrička republika 2017  (Posjeta: 1312 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online zabok

• ADMIN
  • *
  • Liked: 2442
    • FISHING CLUB ZAGORJE
Odg: SVjetsko prvenstvo Južnoafrička republika 2017
« Odgovori #15 : 08. 10. 2017. 16:11 »
Mi smo uvijek simpatični jer nemamo rezultat *zlatan zub*
Siniša Kovačićek alias zabok

Offline bojs

• V.I.P. BASS GRUPA
  • *
  • Liked: 433
« Odgovori #16 : 09. 10. 2017. 07:28 »

visitors can't see pics , please register or login

Offline Dr. Alija

• ADMIN
  • *
  • Liked: 2305
« Odgovori #17 : 09. 10. 2017. 19:29 »
....Alijinu spiku o aftershaweu zadnji LEG na bini. Totalno je zbunio voditelja  *zlatan zub*

.... zapravo je jednostavno kako rekoh ....mi u hrvatskoj aftershaw stavljamo (kako mu i ime kaže) poslije brijanja na lice ,a ne u hranu !
Kod njih je sva hrana puna tih mirisnih pizdarija da je nejestivo ... tko to ne voli tako,a vjerujte mi da mi nismo moderni u tom pogledu.
Meso,vatra i ja ...drugo ne treba (osim soli naravno)  *zlatan zub*

Btw zagorac meni je 4. mjesto dok su se ameri snalazili čisto OK ...za dalje je nedostajalo samo malo sreće i koji mm.
Imali smo ribe kojima je doslovce falilo manje od milimetra da dodirne crtu na mjerilu,ALI je falilo,isto kako smo popušili par debelih riba ....samo to ne treba ni spominjati jer se boduje samo ono donešeno na vagu !
Sa tim ribama i 5 upisanih riba bila bi druga priča  *miran
Kako god bilo dali smo sve od sebe (pa i zadnji dinar)...pokazali smo se i kao natjecatelji i kao ljudi,a meni je to već nešto !!!
Naravno da su priče o ovim izgubljenim ribama i milimetrima šuplje ,ali su isto tako i činjenica da smo imali šansu....kao što je šuplja priča o amerima jer da su takvi kako ih želite prezentirati imali bi sva tri dana ribe.

Rusima su dvije kilske ribe krepale,i prao ih je maler koji sam spomenuo kod nas,tako da i oni nisu podbacili .....jedino što mi je jebeno žao švaba,jer su trebali biti na postolju  !

Ribolov je bio specifičan i trebalo se jebeno prilagoditi trenutku,klikovi su bili kratki...i ko je u njima poentirao to je bilo to .
U kratkom periodu klika budeš na lošijoj poziciji,ili malo zajebeš sa prezentacijom i nema te a kasnije se ne stigneš vratiti jer je riba mrtvački pasivna.
Koeficjent sreće je bio dosta bitan,osim u opciji da kao spomenuti domaćini(aj zagorac je bar nešto pogodio)znaš pozicije na kojima treba čekati klik.
Tako su domaćini nakon 5 riba ČEKALI svoju drugu ekipu da dođe na poziciju, da isto natuče limit ....uz napomenu da su bukvalno čekali a da ne drkaju po ribama dok ovi stignu !

Lako je biti general poslije bitke,ili ako bitke gledaš na tv  *miran .... samo što i ovi koji su sudjelovali u bitkama kasnije broje mrtve i ranjene.

Domaćinima svaka čast na organizaciji jer su se stavrno potrudili  *brafo *brafo *brafo
...toliko je bilo dobro da su i američki krkani bili iznenađeni,a stari Mateoli je rekao da je na svim svjetskim prvenstvima sudionik (poslovno-FIPSA),u svim disciplinama ...i da još nitko nije napravio ovako dobro kao oni sada!!!

Jedna anegdotica za kraj :

Žalili se glumci (ameri) kako se netko kraj njih proglisirao dok su lovili,a šef im veli :
....natjecatelji s tim nemaju ništa ,možemo eventualno sankcionirati vozača ....ali ni to nije potrebno i ako im ne paše da se spakuku i da idu kući  *zlatan zub*
Jer su i prije toga glumci rekli kako će oni loviti na sred vode pa da se na njih OBRATI PAŽNJA  *to je to (samo drugi prsti na smajliću )  *miran
nije važno šta sere ,nego tko sere

Offline Dr. Alija

• ADMIN
  • *
« Odgovori #18 : 09. 10. 2017. 19:35 »
Zaboravih reći ....VIDIM na forumu ste pratili sve,tema je eksplodirala .
A možda će kasnije,po sistemu Zabokovih elaborata  :)

Online zabok

• ADMIN
  • *
    • FISHING CLUB ZAGORJE
« Odgovori #19 : 10. 10. 2017. 13:05 »
Zaboravih reći ....VIDIM na forumu ste pratili sve,tema je eksplodirala .
A možda će kasnije,po sistemu Zabokovih elaborata  :)

Netrebam ja ništa elaborirati jer ste osvojili prvo mjesto! (ali odostraga). Možeš ti meni reći svašta jer tvoja riječ mi tak i tak nije objektivna. Ovako je sve po starom i dobro je. Samo ću napomenuti da nakon ovog izdanja će se nekomu smiriti strasti i da će progledati................
Pratio nisam jer nemam facebook, ove rezultate sam skidao sa nekih stranica, fipsed nije ažurirala svaki dan svoje tabele.............ali ako si osvojio sveukupno 4.mjesto ja ti najiskrenije čestitam i kapa do poda tebi i Jazi!

U svakom slučaju HVALA svima Vama kaj ste uopće i otišli na SP i potrošili svoje pare, jer točno toliko je falilo savezu da preživi ovu godinu, Jadničci!

Online zabok

• ADMIN
  • *
    • FISHING CLUB ZAGORJE
« Odgovori #20 : 10. 10. 2017. 13:09 »
Zaboravih napomenuti da se nitko od Vas nije ni sjetio foruma dok ste bili dolje( i vjerojatno postoje objektivni razlozi), tak da nemoj pričati o eksploziji na forumu...................facebook je ipak ispred foruma, jer stvarno ak nije tam neke objavljeno nije se ni desilo.  *miran

Offline Mladi

• ADMIN
  • *
  • Liked: 1258
« Odgovori #21 : 10. 10. 2017. 13:53 »
Što se tiče objava na forumu....
tko je želio pratiti, mogao je....po onoj staroj...tko hoće, nađe načina, tko neće, nađe izliku. Vaganja su bila na youtubeu, direktni stream.....rezultati su bili na njihovim službenim web stranicama u realnom vremenu su se upisivali....svi linkovi su bili na forumu unaprijed...dalien je stavio.
Što se facebooka tiče, tamo je neke stvari lakše staviti, mislim prvenstveno na filmiće i fotografije, zato su se dečki javljali preko facea....nije da ih branim, to je činjenica.
Ovdje nitko nije pitao na temi...što je sa svjetskim, kako stoje dečki na svijetskom ili nešto slično. Da je...ja bi ga uputio tamo gdje treba.  S obzirom da nije bilo interesa, nisam se niti trudio bilo što stavljati.
Velim...tko je htio gledati i koga je zanimalo, taj se je snašao.

Offline Dr. Alija

• ADMIN
  • *
« Odgovori #22 : 10. 10. 2017. 23:02 »
Pa isti kurac je i sa tim vašim tekstovima pod linkovima...ako nekoga zanima naći će ...pa ipak vas ne spriječava da ih uredno stavljate i na forum,a također nije netko pokazao interesa ili pitao !
Čisto sam primjetio i nije da mi fali....ALI  *miran ...ono kad se sere o patriotizmu i sl,jedino što je bila kriva zastava pa ste nas pobrkali .
Što se tiče fejsa to smo već apsorvirali... neke samopromocije i korištenje foruma za oglašavanje natjecanja mogu uredno ,a izvješća kasnije niotkud po završetku ....ili obavjest o natjecanju I OVDJE ,a izvješće pod linkom na fejsu !
Od sada ću se osobno potruditi razdvojiti jedno od drugog !
Inače tamo smo imali wifija u tragovima i dosta kratko,a vremena jako malo .
Neke stvari koje su se tamo dešavale nismo mogli pratiti zbog samog rasporeda  ,pa sam sinoć pogledao afričku stranicu i filmiće ....pa vidjeh da je za hrvatsku lovio i internacionalni savić (savage) tim  *BT,čisto sumnjam da je najava od strane spikera bila samoinicijativna ili je tim toliko poznat pa mu je pobjeglo !!
Također zahavala sa bine saviću(savage) kao sponzoru reprezentaciji ....što također treba razdvojiti isto kad je bio Dragon u pitanju i sponzoriranje pojedinca !

Još jednom ovom prilikom zahvaljujem u ime ekipe Zaboku na dresovima koje nismo morali platiti,za razliku od sponzorskih koje jesmo !
Tako da bi volio da netko stavi i na fejsu zahvalu gosp ZABOKU ,jer nigdje se nije naslikavao logo FCZ ili Zaboka osobno !!!!!

Offline Dr. Alija

• ADMIN
  • *
« Odgovori #23 : 10. 10. 2017. 23:04 »
Evo lista od prvog dana,i gdje su svemirci amerikanci  *miran

Ukupan predak i u zadnjoj rubrici ukupni plasmani za sva tri dana ...

Jenim klikom fotka se poveća,a drugim još bolje pa se vidi dobro

Offline dalien

• Moderator
  • *
  • Liked: 2574
« Odgovori #24 : 11. 10. 2017. 04:32 »
Sp JAR - Izvještaj
Nismo očekivali ovakav rezultat obzirom na individualnu kvalitetu teamova koji se se zaputili u JAR, no ovo samo dokazuje koliko je jako bilo ovo prvenstvo i koliko su jaki ostali teamovi koji su svi redom donijeli više riba na vagu od nas. Ako krenemo od premise da se natječeš sa ribom , tu nas je rijeka Waal definitvno pobijedila, ne samo nas već i ostale. Samo su 4 prvoplasirane nacije donijele 5 riba na vagu svaki dan. Mi smo donijeli 25 kom od maksimalno 45.
50 km toka rijeke Waal na kojem se lovio SP izgleda tako dobro da doslovno nema dva metra obale koji ne izgleda kao da tu nema bassa. Dokovi, potopljena nadvita stabla, kilometri trske, garaže za čamce, betonske obale.... No isto tako možeš loviti satima bez griza(ili još gore sa sporadičnim grizevima riba koje nisu u mjeri), jer je riba bila koncentrirana na određenim lokacijama, obično vezanim uz podvodnu strukturu. U redu od dvadeset  molova, samo ispod dva ili tri ima ribe...u redu od 20 potopljenih stabala samo su neka dobra,  kilometri trske nemaju ribu i onda uđeš u potez gdje grizu jedan za drugim... Inače rijeka je imala obzirom na startnu poziciju dva dijela -  gornji dio sa prilično mutnom vodom i trskom te potopljenim stablima, te srednji i donji dio koji je prilično urban pogotovo sa desne obale na kojoj se nalaze stvarno spektakularna imanja ludo bogatih ljudi. Kuće sa vodoskocima, bazenima, molovima itd...
 Kada u sve ovo dodamo činjenicu da smo imali ludo proljetno vrijeme (isti dan kiša/vjetar/tuča/ sunce) i da se riba na Waalu jako puno miče dobivaš situaciju kao kod mene i Mazde gdje nam je riba drugi dan natjecanja doslovno nestala iz pritoka na kojoj smo lovili, a bilo ih je stvarno puno na potezu od kilometar-dva i nije bilo drugih čamaca u tom području. Na drugom našem mjestu sa treninga odmah preko puta starta na treningu smo imali desetak grizeva u doslovno 10 minuta, dođemo tamo na natjecanju - nema ničega!
U toku natjecanja smo razvili šablonu twitchanja oko molova, no nismo znali dovoljno dobrih mjesta gdje bi uhvatili keeper ribe, samo male ribe su grizle.
Najveći problem je bio što power fishing na Waalu jednostavno nije radio. Na treningu još kako tako(palo je par riba na krenk)ali na natjecanju nula. Iako smo imali određene waypointe sa dobrim područjima, u dva dana treninga jednostavno nije moguće pronaći dovoljno mikro lokacija za tri dana natjecanja. Kako je natjecanje odmicalo moralo se loviti jako sporo i na točno određenim lokacijama, a dovoljno dobrih lokacija u dva dana treninga nismo uspjeli pronaći. Ovo je bilo još više naglašeno obzirom na neki zaustavljen mrijest(velika hladna fronta) i ribe pod pritiskom (39 čamaca) Svi se slažu da je ribolov bio jako težak jer su se očekivali limiti od 7-8 pa čak i 10 kg...
Najviše čamaca se koncentriralo na srednji dio rijeke sa molovima. Na tom istom dijelu su počeli Jazo i Alija koji su prvi dan imali fantastično 4. mjesto, ali ih je pritisak na ta mjesta dotukao tako da su i oni drugi i treći dan potonuli kao i svi ostali. Neke ekipe su doslovno čuvale dobre molove svojim drugim čamcima i to bez da love.
 U tom srednjem dijelu rijeke voda je bila najbistrija u posljednje dvije godine, tako da su u obzir dolazile čak i finesse tehnike poput dropshota ( Talijani su lovili na 0,18 mm Fc i male mamce koje su prezentirali vrlo vrlo sporo)koje se uopće nikad ne se spominju na wallu kao mutnoj vodi.  Kažu da su neke mamce ubacili u mol i doslovno čekali po par minuta prije nego su dobili griz. Ta bistrija voda je također utjecala i na činjenicu da je twitch voblera oko molova bila dosta korištena tehnika za mnoge ekipe poput Nijemaca koji su do zadnjeg dana držali i pojedninačne i ekipe medalje.
 Osobno za svoj team ne znam što bi uopće i promijenio. Našli smo na treningu dvije velike grupe riba koje su nakon prvog dana natjecanja nestale, našli smo drugi dan pattern koji je također nestao kako se i pojavio...ne znam! Pomalo žalim što se nismo više držali naše najveće snage, a to je pitching koji tamo sigurno radi i sa kojim su lovile prve dvije ekipe, ali to isto mogu samo pretpostavljati šta bi bilo kad bi bilo. Na twitch smo drugi dan imali tri keeper ribe u 15 minuta drugi dan i onda narednih 4,5 sata niti jednu u mjeri!
 Organizacijiski je ovo SP bilo za dva levela ispred svih ostalih. U JAR-u ima okvirno 5000 bass boatova i bass je glavni grabežljivac. Vidi se da je tournament bass fishing u JARU ozbiljan. Čamci koji su bili na raspolaganju su bili ludnica. Motori 250-300 HP, Ranger Nitro, Triton...prvi puta u životu sam se vozio 110 km na sat po rijeci. Bina, klopa(meni su začini bili vrhunski pogođeni), MC, muzika, javljanja uživo, vaganja uživo,  shutlle kombiji koji su prevozili ekipe..sve je funkcioniralo besprijekorno!!!!
To je bio ozbiljno organiziran event koji se savšeno funkcionirao do posljednje sitnice(recimo svako jutro nas je u sobama dočekao čokoladni bass sa različitim inspirativnim porukama na hrvatskom jeziku i bio je užitak u svemu sudjelovati i to sve skupa podržati. Stvarno su dali sve od sebe.
Što se Amera tiče tu nema greške kako bi Jazo rekao. To su prekaljeni profesionalci spremni za kratak razgovor i fotkanje sa bilo kime u svakom trenutku. Nakon sporog starta su čini se zakrenuli takitku dubokog ribolova i okrenuli se na pitching i po meni je bilo prilično impresivno kako su se uspjeli vratiti na drugo mjesto. (kaže titov "like machines, I make 100 casts - American makes  500)Vidjelo se na njima da su bili itekako zadovoljni sa srebrom i da cijene druge teamove i cjelokupnu organizaciju.
 Ono sa čime možemo biti zadovoljni je atmosfera u repki i komunikacija. Sve je štimalo i dobri smo bili, nije bilo svađa i trazavica, javljali smo jedni drugima što se dešava na vodi, skupa komentirali zapažanja sa vode. Odlično smo predstavljali našu zemlju i osvojili puno simpatija, na bini u više navrata spomentui kao "most likeable nation" Ja sam čak od organizatora dobio orginal JAR dres sa vlastitim isprintanim imenom. To je bilo lijepo.
Također si ne možemo predbaciti da nismo dali sve od sebe jer smo se trudili do posljednje minute.  Mogu biti također zadovoljan da je put i sve ostalo proteklo glatko jer sam osobno na samu pripremu natjecanja uložio jako puno energije i vremena(recimo samo put u Budimpeštu kako bi predao obrasce za vize), ali su i svi ostali odradili svoj dio...
Velika zahvala ponaprije našim ribolovnim udrugama ŠRD Sloga Orešje, ŠRU Petnja Sibinj i HES Sisak koje su nam u suradnji sa lokalnim općinama,  gradovima i športskim savezima omogućile odlazak na ovu prestižnu priredbu. Hvala Fishing & Enjoy gosp. Siniša Krsmanović koji nas prati već drugo prvenstvo zaredom, hvala Siniši Kovačičeku – Zaboku na samoinicijativno izrađenim majicama, hvala Heleni Vugrin Alijanović. Hvala HŠRS-u na svekolikoj podršci.
Također hvala svima koji ste pratili i ostavljali poruke sherali i navijali, puno nam to znači....

Sljedeće godine je na rasporedu Meksiko i Cuchillo lake...
Never hate people who are jealous of you, but respect their jealousy. They're the ones who think you are better than them...

www.dalien-fishing.com

Online zabok

• ADMIN
  • *
    • FISHING CLUB ZAGORJE
« Odgovori #25 : 11. 10. 2017. 08:36 »
Šteta.....................samo onak u prolazu što bi bilo kad bi bilo. Recimo da ste prvi dan ako su stvarno Alija i Jazo na nekakvom nazovi to "hot spotu za taj dan" bili i dobro prošli..................pa isto tako su mogli čuvati mjesto za druga dva čamca. No to je što bi bilo kad bi bilo. Rekli ste da su tak radili domaćini.

Još jednom napominjem svaka čast na svemu od odlaska do natjecanja pa do povratka. Realno nije samo tako odlučiti se otići u Južnu Afriku na natjecanje, a da veliki dio financiraš sam od sebe. Zato još jednom od mene VELIKO HVALA!

p.s. ako netko ima kakvih fotki nek mi pošalje na fishingclubzagorje@gmail.com u zip formatu.

Offline mazda

• V.I.P. BASS GRUPA
  • *
  • Liked: 170
« Odgovori #26 : 11. 10. 2017. 09:41 »
Kako je Dalien i napisao, repka je funkcionirala kako je i trebala. Prvi dan smo već imali telefone i čuli se sa ostatkom ekipe. Svi smo nakon nekog vremena došli na pozicije gdje su lovili Alija i Jazo ali kasno. Riba je osim prvog dana gdje je neki klik trajao malo dulje radila samo ujutro do 10 ili 11. Poslije toga si mogao uloviti samo na mikro lokacijama gdje je riba ušla u mrijest a koje mi nismo znali. Nismo se snašli jer mjesta gdje bi riba trebala ući u mrijest ima na tisuće a nisu sva dobra. Ja i Dalien smo razgovarali na čamcu da kad uhvatimo limit idemo probati skužiti gdje su ribe za drugi dan međutim nakon prvog dana kad smo još i donekle lovili pokazalo se da to nije jednostavno jer nakon što smo i uhvatili pet riba više nije bilo klika pa da si i bio na dobroj poziciji nisi to mogao dokučiti. Otišli smo na kraju tamo gdje je lovila većina ekipa i uspjeli uloviti dosta riba koje nisu u mjeri. Uglavnom smo gubili dragocjeno vrijeme na krivim mjestima. Od kilometara molova samo neki imaju ribe koje nešto znače ostalo su pikavci u velikim količinama. Trstika koja nam je radila prvi dan je prestala raditi već drugog dana ali smo mi uspjeli potrošiti tri sata i uloviti tek jednu ribu. Prebacili smo se na twich i na prvim molovima u 15 min uhvatili smo dvije lijepe ribe. Nakon toga smo twichali ko ludi do kraja dana ali samo su nas dopali pikavci jer je klik bio prošao tako da je i izostao zaključak za drugi dan. Alija i Jazo su prvi dan odlično prošli na krankove i sitne gume ali već drugi dan je bilo hrvanja na istu tehniku mada su bili u zoni sa većinom ekipa. Malenom i Bergiju nemam što predbacivati jer znam da su htjeli bolje ali kako sam već i rekao kad potrošiš vrijeme na krivom mjestu ne možeš se više vratiti unazad. Jurili su na mjesta gdje se lovilo isto kao i mi ali kasno. Uglavno vrijeme se naglo mijenjalo pa je isti dan peklo sunce padala kiša sa jakim vjetrom i padala tuča pa opet peklo sunce što je ribu dodatno umrtvilo. Mi smo znali da će to biti tako i znali smo da treba loviti sporije ali badave kad loviš na krivom mjestu i potrošiš minute u kliku gdje ribe nema.
Organizacija svjetskog je do sada bila najbolja i teško pobjediva. Tu ljudi žive za basa.  Od bine, vaganja muzike ujutro za podizanje morala, lunch paketa na čamcima (tri sendviča sa različitim vrstama mesa) do parkiranja čamaca u blizini bungalova, punjenja akumulatora, čuvanja stvari itd. Fascinirali su me klinci koju su bili u ulozi sudaca. Provjeravali su prije starta sve čamce. Dolazi malac do čamca pokazuje sudačku iskaznicu i provjerava spremnike za ribu. Kontrolirali su i promet čamaca do vaganja i ostale stvari koje su im bile povjerene. Fasinirao me klinac od 10 g.koji je sam avionom došao iz Capetown-a. Tamo je basolov ozbiljan sport koji se ne razlikuje od ostalih.   

Offline zdravko

• Član foruma
  • *
  • Liked: 10
« Odgovori #27 : 12. 10. 2017. 13:47 »
konacno nasao, gdje bih postavio pitanje,
po zg ducanima su komentari razni, uglavnom losi,

na fb pise da je neocekivano s obzirom na individualnu kvalitetu pojedinaca, to je tipicna nogometna spika,

ima li netko strukturirano misljenje?

Offline Mladi

• ADMIN
  • *
  • Liked: 1258
« Odgovori #28 : 12. 10. 2017. 15:27 »
Sad sam nešto skužio...hebiga
Tko je kriv.....svi pomalo....
naime....tema je postavljena u zoni za bass repku....temu ne vidi nitko drugi osim članova bass repke i admina
ne bi to uopće skužio da nisam vidio zdravkovu novu temu

*prebacujem u dio foruma koji je vidljiv svima i ispričavam se u svoje ime....

Offline nikolak

• Član foruma
  • *
  • Liked: 2202
« Odgovori #29 : 12. 10. 2017. 18:47 »
konacno nasao, gdje bih postavio pitanje,
po zg ducanima su komentari razni, uglavnom losi,

na fb pise da je neocekivano s obzirom na individualnu kvalitetu pojedinaca, to je tipicna nogometna spika,

ima li netko strukturirano misljenje?
...strukrurirano mišljenje ti je u biti vrlo jednostavno i svodi se na ovo;
Treba imati puno para i puno vremena da bi se na ovakvu vodu, ogromnu i neusporedivu sa bilo čime kod nas došlo 15, 20 dana ranije i kroz treninge i ribolov skužilo barem dio onog što domaći znaju po difoltu...,eto.
keč & speč !