Autor Tema: Kanal Donja Dubrava 2016.  (Posjeta: 9759 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zabok

• ADMIN
  • *
  • Liked: 2531
    • FISHING CLUB ZAGORJE
Odg: Kanal Donja Dubrava 2016.
« Odgovori #45 : 27. 02. 2018. 20:16 »
Iskreno nebi išao na otvorenje ni da zlatne pastrve grizu. Gore na kanalu inače puše non stop neki vjetar,,,,,,,,,,,,,,,a ovih dana puše na stotu. Ali svaka čast na entuzijazmu. Prva fotka su ok muhe i na veličini 8 ili 10 bi trebale biti ok. Ova imitacija gamarusa zavisi koliko su velike i boje...............to neznam. Mada ti u gornjem kompletu po meni fali klasična fazanka i to bez bilo koje glave. Otežaj sa olovcima na 30-40 cm od muhe.

BISTRO!
Siniša Kovačićek alias zabok

Offline zabok

• ADMIN
  • *
    • FISHING CLUB ZAGORJE
« Odgovori #46 : 27. 02. 2018. 20:37 »
Zaboravio ti napomenuti...................vidim da si početnik. Pa ako si dešnjak idi na desnu obalu ili obrnuto ako si lijevak idi na lijevu obalu, Bacaj uzvodno. Prije toga snimi situaciju gdje su ribe. Pokušaj radit štopanje pred njima da ti muha prirodno ode prema gore i u tom momentu očekuj griz! Znači uzvodno da muha dođe do dna i metar pred njima zaštopaj žnoru!

Ako nejde mijenjaj muhu............eto!

Offline zabok

• ADMIN
  • *
    • FISHING CLUB ZAGORJE
« Odgovori #47 : 27. 02. 2018. 20:42 »
Sad sam več dosadan,ali ako naiđeš na neko jato postavljenih pastrva ili jednu ribu i želiš ju loviti. Otprilke si odmotaj žnore za ono što sam ti u gornjem postu napisao. Ako si predaleko, pomakni se nogama uzvodnije. Ako si prekratak pomakni se nizvodnije. Nemoj si dužinu žnore non stop mijenjati. Hebiga neznam dali znaš rollcast. Ako znaš to tada je sve lakše...............uglavnom javi kak si prošao!

Offline bizo

• Član foruma
  • *
  • Liked: 81
« Odgovori #48 : 27. 02. 2018. 20:54 »
Znači ovako. Budući da sam dešnjak idem na desnu obalu (prema nasipu).

Da li  stojim direkt paralelno s ribom ili nešto uzvodnije da mogu zaštopati? Znači žnoru ne diram tj. cijelo vrijeme ne diram rolu i radim s jednakom duljinom žnore. Ili je riba uzvodno od mene al onda ne kužim kak se može zaštopati.

Budem probal rollcast malo preko youtube-a. Evo to bi trebalo biti ovako pretpostavljam:

Offline bizo

• Član foruma
  • *
« Odgovori #49 : 01. 03. 2018. 07:36 »
Sad sam več dosadan,ali ako naiđeš na neko jato postavljenih pastrva ili jednu ribu i želiš ju loviti. Otprilke si odmotaj žnore za ono što sam ti u gornjem postu napisao. Ako si predaleko, pomakni se nogama uzvodnije. Ako si prekratak pomakni se nizvodnije. Nemoj si dužinu žnore non stop mijenjati. Hebiga neznam dali znaš rollcast. Ako znaš to tada je sve lakše...............uglavnom javi kak si prošao!

bio jučer na Dravi probati rollcast al sve se ledile vodilice tak da bude otvorenje još pričekalo :)

Offline zabok

• ADMIN
  • *
    • FISHING CLUB ZAGORJE
« Odgovori #50 : 01. 03. 2018. 08:13 »
Nemreš stajat paralelno sa ribom jer će te vidjeti i otići na drugu stranu uzvodnije ili nizvodnije.
Ti trebaš stajati uzvodnije da bi mogao prištopavati. Znači lociraš ribu ali na nekoj pristojmoj udaljenosti da se ne poplaši. Otiđeš par metara uzvodnije od ribe i bacaš uzvodno da ti muha prirodnim tokom ide prema ribi i da se otežanje stigne spustiti do nosa ribe. Metar prije zaustavljaš to plivanje žnore po vodi. Neznam kako da ti bolje objasnim.Ako će bit prilike se vidimo na nekom mušičarenju. Rollcast ti omogućuje da na nekim bližim udaljenostim nemoraš mahati iza sebe. Da žnoru izbacuješ iz vode. Moraš radit spay. *zlatan zub*
Stvarno mi je teško to objasniti ovako preko tipkovnice.

Inače danas je -15

Reko sam da su zlatne ribe, nema ribolova!

Offline nikolak

• Član foruma
  • *
  • Liked: 2275
« Odgovori #51 : 01. 03. 2018. 08:28 »
Pa nemožeš zaštopati ako je uzvodno ili paralelno. Paralelno ćeš samo odići muhu, ali ako želiš da ti odizanje prolazi odprilike iznad ribe moraš baciti ako si paralelan ne samo uzvodno nego i malko dalje prema drugoj strani od njene ravnine. Zabok, pa nemože on tamo loviti na stalno istoj dužini žnjore. Prvo ne lovi iz vode da se može kretati slobodno prema ribi, a i da može loviti pitanje je gdje bi uočavao i nalazio ribu... Nije to kao na Kupici ili Kupi...
keč & speč !

Offline bizo

• Član foruma
  • *
« Odgovori #52 : 01. 03. 2018. 09:41 »
Ok sad mi je jasno. Uglavnom ima kandidata koji budu danas išli. Neznam dal je moguće uopće loviti s obzirom na zamrzavanje strune i vodilica.

Offline Ilija Čvorović

• Član foruma
  • *
  • Liked: 64
« Odgovori #53 : 01. 03. 2018. 12:18 »
Može se loviti,ali malo teže!

Offline zabok

• ADMIN
  • *
    • FISHING CLUB ZAGORJE
« Odgovori #54 : 01. 03. 2018. 15:09 »
Pa nemožeš zaštopati ako je uzvodno ili paralelno. Paralelno ćeš samo odići muhu, ali ako želiš da ti odizanje prolazi odprilike iznad ribe moraš baciti ako si paralelan ne samo uzvodno nego i malko dalje prema drugoj strani od njene ravnine. Zabok, pa nemože on tamo loviti na stalno istoj dužini žnjore. Prvo ne lovi iz vode da se može kretati slobodno prema ribi, a i da može loviti pitanje je gdje bi uočavao i nalazio ribu... Nije to kao na Kupici ili Kupi...

Može,ali treba znati! I tebi ću pokazati kako. Neznaš neke poteze koje te moram naučiti ;D

Neznam dali si bio na kanalu. Nasip je visok i ribu lociras sa nasipa,pa onda ako treba se vraćaš i spuštaš do vode. Kakvo ulaženje u vodu?..................za to nema potrebe na kanalu.

Offline bizo

• Član foruma
  • *
« Odgovori #55 : 15. 04. 2018. 20:44 »
Evo nažalost zbog nedostatka slobodnog i dosta lošeg vremena tek danas prvi put bil na kanalu. 3 sata  nekakvog bacanja i izostanak uspjeha. Pa eto postavljam par pitanja: 1. da li se  na kanalu lovi na viđeno ili se lagano spuštate i bacate mušicu na slijepo? Lovil preko puta šljunčare i uspio vidjeti samo jednu ribu. Kretao sam se nizovodno i na neviđeno bacao nizvodno 8-10m, puštao jedno 3m i prezabacivao opet na isti način. Lijevom rukom sam vukao žnjoru da bude kolko tolko napeta. E sad, problem mi je  bio kad je žnjora doplivala do mene da je većina bila meni pod nogama pa je opet trebalo opet u par zabaca dobaciti na početnu udaljenost. Dal je to u redu?

Offline slatkabajka

• Član foruma
  • *
  • Liked: 259
« Odgovori #56 : 15. 04. 2018. 20:57 »
Ja kad sam lovil, bacal sam uzvodno 12-15 metara i puštal nizvodno.
Najveći problem je odrediti duljinu "predveza" tak da ti mušica uopće dođe do dna / do blizu dna.

tko zna, zna

Offline nikolak

• Član foruma
  • *
  • Liked: 2275
« Odgovori #57 : 15. 04. 2018. 21:37 »
Bizo krivo si se kretao i onda i bacao. Riba je uvjek okrenuta glavom na struju. Ti si joj takvim kretanjem dolazio od glave što znači da na tako kratku udaljenost na kojoj si radio vidi i tebe i mahanje. Znači kreći se uz vodu i prilazi od repa koliko je moguće. Pogotovo na tako kratkom.
keč & speč !

Offline bizo

• Član foruma
  • *
« Odgovori #58 : 16. 04. 2018. 07:20 »
E sorry. Vidim da sam krivo napisao. Prilazio sam im od repa. Tj. kretao sam se uzvodno ne nizvodno.  *BTJ Gledal sam i neke filmiće na youtubeu i kao ima smisla i baciti uzvodno, pa puštati nizvodno par metara, pa onda samo zamahnuti natrag uzvodno dok se žnjora izravna. Drugi problem je bil da sam zaboravil doma kuglice olova za otežanje.