Autor Tema: CHELSE@ - HAND MADE KOPČE  (Posjeta: 6748 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Chelsea-ninja power

• Moderator
  • *
Odg: CHELSE@ - HAND MADE KOPČE
« Odgovori #15 u: 13. 03. 2013. 16:02 »

ŠTUKA

SMUĐ

Offline zvrndo

• FISHING CLUB ZAGORJE
« Odgovori #16 u: 13. 03. 2013. 18:29 »
Pa sad bi i ja valjda mogao dobit jedan paketič gratis mislim za učitelja  *zivjeli
po tvom izboru

• Moderator
  • *
« Odgovori #17 u: 13. 03. 2013. 18:31 »
 *moj naklon  *zivjeli

Offline nikolak

• Co Admin
  • *
« Odgovori #18 u: 13. 03. 2013. 22:29 »
Naravno da ništa nije problem. Kopče su trenutno napravljane tako da pokušavam iz njih dobiti maksimum jakosti i nosivosti. Samim produživanjem kopče opada njezina nosivost. No, na zahtjev vrlo lako napravim produženi model, koji istestiram i javim nosivost!
...osnovna stvar je da se trpi kako spada sa varalicom, prvenstveno s voblerom što kod ovakve široke i simetrične kopče nebi smio biti problem...još ih kako spada nisam ni isprobao, trošim još one Alijine "špriherice" ;)
Nije mi jasno zašto misliš da dužom kopčicom gubiš na nosivosti kad se točka(e) opterećenja ne mjenja, to jest potpuno su iste i u dužoj i u kraćoj verziji ?
keč & speč !

Offline Draya

• Član foruma
  • *
    • za radoznale
« Odgovori #19 u: 13. 03. 2013. 22:40 »
a koji ce kurac kopca biti duža nego što ove jesu?...što manja, to bolja *to je to
ja sam lani imao ogromnu ribu par minuta na najmanju chelsievu kopcu, nažalost popustila je struna od kamen *zlatan zub*, a na Boroviku na ovu najmanju bez deformacija sam cupao dobre bassove iz šume, netko je rekao i potpisujem, bolje kopce od Abramovicevih ne trebam ;)

krmpus

• Gost
« Odgovori #20 u: 13. 03. 2013. 23:08 »
Jos kad mi ih smota one male po mojoj zelji,pa kad ih ne stavi na onu velku kopcu pa ih pol pogubim kad mi pukne vrecica dok je otvaram,pa ih ceprkam po prsluku ,pa mi onakve malecne padnu izmedju kamenja i bog ih vise ne nadje,pa spomenem tom lickom medzedu uzu i siru familiju,.. Pa je zavezem,onu jednu koju sam naso,i zabacim nemam ni najmanje brige da ce je riba ili zadjev otvorit. Il puca spaga il prevez,al kopca ne.. Medzede sam cu si napravit tu nizanku za kopce il neku malecnu kutiju nabavit,jer iskoristim eventualno pola onog sta sam kupim. I sljedecu rundu ti placas,a ja cu namjerno doc zedan..

Offline Marijan82

• Član foruma
  • *
« Odgovori #21 u: 14. 03. 2013. 00:17 »
Kopče su mrak... samo ih nastavi i dalje štancati.

• Moderator
  • *
« Odgovori #22 u: 14. 03. 2013. 00:48 »
...osnovna stvar je da se trpi kako spada sa varalicom, prvenstveno s voblerom što kod ovakve široke i simetrične kopče nebi smio biti problem...još ih kako spada nisam ni isprobao, trošim još one Alijine "špriherice" ;)
Nije mi jasno zašto misliš da dužom kopčicom gubiš na nosivosti kad se točka(e) opterećenja ne mjenja, to jest potpuno su iste i u dužoj i u kraćoj verziji ?

Opterećenje ostaje isto, to je istina, al ima više "slobodnog" materijala koji je podložan dodatnoj deformaciji.
To smo testirali  :)  Opadanje nosivosti naravno nije drastično, al uvijek više volim ići na onu varijantu pri kojoj izvlačim maksimum.
Primjer. uzmi šipku armaturnog željeza debljine 6mm i dužine 15 cm pa probaj savinuti rukom. Neće ići... A onda uzmi istu tu armaturnu šipku u dužini 50cm. Vrlo vjerovatno ćeš uspjeti savinuti šipku. U oba slučaja koristiš isti pritisak ruku. No krak je drugačiji, dužina "slobodnog" materijala je veća. Naravno, naravno, da je to kod malih razlika u dužini kopče u puno manjim omjerima. No kao što sam napomenuo, više volim izvući maksimum.   

• Moderator
  • *
« Odgovori #23 u: 14. 03. 2013. 00:50 »
Jos kad mi ih smota one male po mojoj zelji,pa kad ih ne stavi na onu velku kopcu pa ih pol pogubim kad mi pukne vrecica dok je otvaram,pa ih ceprkam po prsluku ,pa mi onakve malecne padnu izmedju kamenja i bog ih vise ne nadje,pa spomenem tom lickom medzedu uzu i siru familiju,..

:) :) :)
doleti do kraja tjedna na kavu i velka kopča će biti spremna!  *zivjeli

Offline Mladi

• FISHING CLUB ZAGORJE
« Odgovori #24 u: 14. 03. 2013. 08:03 »
Citat:
Primjer. uzmi šipku armiranog željeza debljine 6mm i dužine 15 cm pa probaj savinuti rukom. Neće ići... A onda uzmi istu tu armiranu šipku u dužini 50cm. Vrlo vjerovatno ćeš uspjeti savinuti šipku. U oba slučaja koristiš isti pritisak ruku. No krak je drugačiji, dužina "slobodnog" materijala je veća.

Armaturno željezo, ne armirano  :)
To se zove moment...bravo momak  *brafo
Inače Čelzijeve kopče niš ne valjaju  ;kavica; ali da su i najlošije na svijetu, ja bi opet od njega uzeo  :)

Offline ChILd_ReBoRn

• Član foruma
  • *
    • ST Dravski klen
« Odgovori #25 u: 14. 03. 2013. 08:50 »
ulizica....
Greatest thrill-Not to kill
But to have the prize of the night

Offline Mladi

• FISHING CLUB ZAGORJE
« Odgovori #26 u: 14. 03. 2013. 09:58 »
ne, nego drug koji pomaže domaću proizvodnju  *dva prsta gore*

Offline Maki

• Član foruma
  • *
    • croatija fishing
« Odgovori #27 u: 14. 03. 2013. 12:29 »
Ja trošim neke stare zalihe sasvim solidnih kopci što sam narucivao iz USA   .. ali sad se prebacujem na Celzijeve jer mu Jenki nije ni do koljena  *to je to
私は釣りが大好きです   http://croatiafishing.blogspot.hr/

• Moderator
  • *
« Odgovori #28 u: 14. 03. 2013. 22:32 »

Hehe, napravljeno za kolegu koji ima fantastično pamčenje!  *zivjeli
Skoro 1mm manja i nešto uža od BASS kopče. 

Bila je i podloga za njih napravljena

Offline MrNo

• Član foruma
  • *
« Odgovori #29 u: 20. 03. 2013. 15:47 »
Ove su PREHEBENE!!!  respekt  Milina jedna!  *to je to ;kavica;