Autor Tema: CHELSE@ - HAND MADE KOPČE  (Posjeta: 6745 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Chelsea-ninja power

• Moderator
  • *
CHELSE@ - HAND MADE KOPČE
« u: 12. 03. 2013. 20:42 »
Evo i mog kutka!  *pozdrav*

Prva Chelsea kopča je nastala... uf... negdje krajem 2010 godine. Kao i svi proizvodi nastala je iz 3 poznata razloga: dosada, volja da se nešto radi rukama i slušanja ljudi i njihovih negativnih iskustava.
Veliku zahvalu dugujem našem Ultegri- Zvrndi koji mi je pomogao da napravim prve korake i sfrčem prve kopče.  *moj naklon  Naravno da dio zasluga ide PREDATORU i ekipi iz Predatora 2 , mojim dragim prijateljima, koji su me podržali u samom startu!  *moj naklon
Kasnije je sve išlo kao po loju!
Od tada, moje rukotvorine su proputovale većinu  lijepe naše Hrvatske, stigle skoro u  sve njezine kutke kako bi pronašle zadovoljne mušterije, kako na kontinentu tako i na moru.
Osim Lijepe Naše malo su putovale pa su tako završile i u :

Slovenija,
Portugal,
Italija,
Španjolska,
Maldivi,
Amerika,
Irska

Za sada postoje tri osnovna modela

BASS

SMUĐ
ŠTUKA

Postoje i varijante sa virblom, no tada ima sitna izmjena pa: pastrva mijenja bassa, bolen mijenja smuđa a štuka ostaje štuka  :D

Sve kopče su frkane isključivo ručno. Nemam nikakvih šablona niti pomoći u savijanju. Samo kliješta i moje ruke. Kao prednost svojih kopči naglašavam produžen nosić koji sprječava otvaranje kopči pri zabacivanju teških mamaca. A najdraža mi je njihova velika nosivost koju su mnogi sa nevjerovanjem testirali i ostali zapanjeni. U principu izbjegavam raditi kopče sa virblama(vrtilicama) jer vrtilice koje veličinom odgovaraju kopči imaju skoro trostruko manju nosivost. No i tome je došao kraj, na tržišu su se pojavile vrtilice vrtoglave nosivosti a pristupačne cijene, no, to tek treba proći fazu testiranja.

Naravno da imam i drugih modela ... naravno *zlatan zub*
neki su nastali kao plod moje mašte, neki su nastali da jednostavno vidim da li su mogući i da li im postoji svrha, neke sam iskopirao po potrebi, neke iskopirao i doradio. Postepeno ću stavljati i druge modele kako biste ih vidjeli, ocjenili, upoznali! *pozdrav*

davmaster

• Gost
Odg: CHELSE@ - HAND MADE KOPČE
« Odgovori #1 u: 12. 03. 2013. 20:51 »
Koje su ti najmanje ?
Trebam ih , zaliha se smanjila

rojs

• Gost
« Odgovori #2 u: 12. 03. 2013. 21:17 »
Evo i mog kutka!  *pozdrav*

Prva Chelsea kopča je nastala... uf... negdje krajem 2010 godine. Kao i svi proizvodi nastala je iz 3 poznata razloga: dosada, volja da se nešto radi rukama i slušanja ljudi i njihovih negativnih iskustava.
Veliku zahvalu dugujem našem Ultegri- Zvrndi koji mi je pomogao da napravim prve korake i sfrčem prve kopče.  *moj naklon
Kasnije je sve išlo kao po loju!
Od tada, moje rukotvorine su proputovale većinu  lijepe naše Hrvatske, stigle skoro u  sve njezine kutke kako bi pronašle zadovoljne mušterije, kako na kontinentu tako i na moru.
Osim Lijepe Naše malo su putovale pa su tako završile i u :

Slovenija,
Portugal,
Italija,
Španjolska,
Maldivi,
Amerika,
Irska

Za sada postoje tri osnovna modela

BASS

SMUĐ
ŠTUKA

Postoje i varijante sa virblom, no tada ima sitna izmjena pa: pastrva mijenja bassa, bolen mijenja smuđa a štuka ostaje štuka  :D

Sve kopče su frkane isključivo ručno. Nemam nikakvih šablona niti pomoći u savijanju. Samo kliješta i moje ruke. Kao prednost svojih kopči naglašavam produžen nosić koji sprječava otvaranje kopči pri zabacivanju teških mamaca. A najdraža mi je njihova velika nosivost koju su mnogi sa nevjerovanjem testirali i ostali zapanjeni. U principu izbjegavam raditi kopče sa virblama(vrtilicama) jer vrtilice koje veličinom odgovaraju kopči imaju skoro trostruko manju nosivost. No i tome je došao kraj, na tržišu su se pojavile vrtilice vrtoglave nosivosti a pristupačne cijene, no, to tek treba proći fazu testiranja.

Naravno da imam i drugih modela ... naravno *zlatan zub*
neki su nastali kao plod moje mašte, neki su nastali da jednostavno vidim da li su mogući i da li im postoji svrha, neke sam iskopirao po potrebi, neke iskopirao i doradio. Postepeno ću stavljati i druge modele kako biste ih vidjeli, ocjenili, upoznali! *pozdrav*

Bile su i u Bosni kod babe Milje..........................

davmaster

• Gost
« Odgovori #3 u: 12. 03. 2013. 21:42 »
Rojs , sad budu bile i Brdovcu  #sok#

ladi

• Gost
« Odgovori #4 u: 13. 03. 2013. 10:18 »
Kopča zvana Smuđ izdržala je i ovog mališana :D

• Moderator
  • *
« Odgovori #5 u: 13. 03. 2013. 10:28 »
 *ples   *to je to

Offline Draya

• Član foruma
  • *
    • za radoznale
« Odgovori #6 u: 13. 03. 2013. 10:50 »
jel imaš ovih najmanjih na lageru?

• Moderator
  • *
« Odgovori #7 u: 13. 03. 2013. 11:00 »
Naravno!  ;)  Šalji PP sa željama

dan_ban

• Gost
« Odgovori #8 u: 13. 03. 2013. 12:40 »
Ja sam uzasno zadovoljan kopcama.
Sto se mene tice, nema boljih.

Ali me zivo zanima, cemu referenca da se ne sluzis kalupom?
Jel to znaci da je onda kopca bolja?

• Moderator
  • *
« Odgovori #9 u: 13. 03. 2013. 12:50 »
Heh, više je razloga. Jedna je da je u potpunosti ručno napravljena.  :)  Druga je, što je po meni glavna prednost, pošto mi svaka prođe kroz ruke, svaka je provjerena i nešto što ne zadovoljava kriterij u startu bacam. Nešto u stilu "rapala- tank tested")
Nešto što se radi u seriji, sa kalupima i u velikom broju nikad nema takav nadzor kao ono što se radi komadno.  Znaš i sam da se ručni rad uvijek skuplje plaća nego nekakva veleserijska proizvodnja. I još jedna stvar, pošto nisam ovisan o kalupima nego samo o rukama i alatu , trudim se i mogu udovoljiti većem broju raznoraznih želja , bilo da se odnose na veličinu, oblik ili nešto treće.

Eee, zaboravio sam još jednu stvar: dadatno savijeni kljun na kopčama, koji neki vole a neki preziru, a koji spriječava otvaranja kopče pri većim naprezanjima. Tako savijeni kljun nisam vidio u serijskoj proizvodnji. 

dan_ban

• Gost
« Odgovori #10 u: 13. 03. 2013. 12:52 »
Oke. Dalje bumo uzivo.

*to je to

Tihi

• Gost
« Odgovori #11 u: 13. 03. 2013. 13:01 »
Pohvala na trudu.

Nisam ih probao pa ne mogu ništa drugo reći.
Vidim Ladi izvukao zvijer od somića s pomoću te kopče, respekt

Po meni i za moj ukus, da su malo duže, nekako mi djeluju kratko... ako me kužiš šta hoću reći.

• Moderator
  • *
« Odgovori #12 u: 13. 03. 2013. 13:12 »
Naravno da ništa nije problem. Kopče su trenutno napravljane tako da pokušavam iz njih dobiti maksimum jakosti i nosivosti. Samim produživanjem kopče opada njezina nosivost. No, na zahtjev vrlo lako napravim produženi model, koji istestiram i javim nosivost!

Tihi

• Gost
« Odgovori #13 u: 13. 03. 2013. 13:18 »
Koliko su dugačke, možda samo malo izgledaju?

• Moderator
  • *
« Odgovori #14 u: 13. 03. 2013. 13:20 »
Do sad ih nisam mjerio, no do navečer ću staviti mjere!