Autor Tema: Lakiranje...... ?  (Posjeta: 1663 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline davor sb

• Član foruma
  • *
  • Liked: 22
Lakiranje...... ?
« : 11. 11. 2012. 19:23 »
Malo sam ogulio lak na stapu i sad bi ja to malo zalakirao,a ne znam koji lak da uzmem. 
S kojim se lakom takve stvari popravljaju ???

dan_ban

• Gost
Odg: Lakiranje...... ?
« Odgovori #1 : 12. 11. 2012. 05:54 »
Malo? Koliko malo?
Gdje? Lak? Boja, do blanka?

Rodbildanje daje neka rjesenja, autolakireri bi mogli ponuditi druga.

Laka 'za popravke' nisam vidio nigdje da ima za kupit.

Daj fotku.

Offline Maki

• ADMIN
  • *
  • Liked: 500
    • croatija fishing
« Odgovori #2 : 12. 11. 2012. 10:36 »
Ja (potpuni amater) uzeo bi onaj koji se koristi za lakiranje konca na vodilicama

visitors can't see pics , please register or login
私は釣りが大好きです   http://croatiafishing.blogspot.hr/

ribolovac natanane

• Gost
« Odgovori #3 : 12. 11. 2012. 11:10 »
Svaki malo bolji autolakirer zna riješiti takve stvari....bar tako kažu  ;)

dan_ban

• Gost
« Odgovori #4 : 12. 11. 2012. 12:18 »
ja nisam bolji autolakirer.
postoji nekoliko načina.
autolak je jedna od opcija. ali može i običan epoxy, može bezbojni lak za drvo, a može i još par stvari.

daj sliku.

Offline maki001

• Član foruma
  • *
  • Liked: 2
« Odgovori #5 : 12. 11. 2012. 13:40 »
Flexcoat je jako dobar, za to i služi, ali bi ipak uzeo flexcoat light, jer je nama amaterima lakše raditi s njime. pozz.

Offline davor sb

• Član foruma
  • *
  • Liked: 22
« Odgovori #6 : 12. 11. 2012. 18:02 »
Tnx na sugestijama,ma ogulio sam malo antaresa pa me kopkalo s cim da popravim,kao prava picajzla nisam mogao spavat.Danas sam kupio Pattex epoxy ljepilo i sasvim je dobro odradilo posao. 
Topla preporuka svima koji imaju slicnih problema , Pattex epoxy ljepilo,malo pakovanje od 6 g. je 15kn,a veliko od 24g ,32kn.

Offline nikolak

• Član foruma
  • *
  • Liked: 2245
« Odgovori #7 : 25. 01. 2018. 00:39 »
Pitanjce za hendmejdere;
Radi se o zari. Napravio sam utor na drvetu za žicu i olovo. Sad me zanima dali bi bilo bolje bazni sloj nanesti na drvo bez montirane žice s olovom pa kad se posuši ponovo još jednom ali ovog puta sa montiranom žicom ili jednostavno montirati žicu i olovo i tek onda umočiti u bazni sloj ?
Baza je kit za parket jednokomponentni. Drvo su ukrugli profili nordijske smreke (štangice) promjera 10 mm.
keč & speč !

Offline Jure

• Član foruma
  • *
  • Liked: 1979
« Odgovori #8 : 25. 01. 2018. 09:13 »
Sve unutra, zalij epoxi ljepilom, posuši  prebrusi višak ljepila i onda impregniraj!

Offline nikolak

• Član foruma
  • *
« Odgovori #9 : 25. 01. 2018. 10:45 »
Tnx ! *to je to
Mogu li na kit po sušenju nanositi bilo koju boju ili moram paziti zbog eventualne reakcije i koliko slojeva kita je poželjno ?
keč & speč !

Offline ZED

• Član foruma
  • *
  • Liked: 1046
« Odgovori #10 : 25. 01. 2018. 13:27 »
ja radim ovako...
1. Obrađeno drvo impregniram obično preko noći u celuloidnom rastvoru sa cinkvajsom da podloga bude bijela

2. U jutro se izvadi iz posude u kojoj su bili uronjeni suše se poprilično brzo jer aceton brzo hlapi ali minimalno 5h
 u ovoj fazi drvo može pod vodu bez problema  ;)

3. Navečer ili drugi dan u jutro ubacivanje žice i olova, ljepljenje 2k epoksi smolom. Sušenje 24 sata. Treba dobro popuniti prednju, grudnu i dupnu alku jer... "ako" je potrebno vobler uštimati ne može se urezati žica u drvo i napravit prostor u koji može voda, žica je puno bolje fiksirana nego samo pupunjavanje kitom.

4 Kitanje utora isti ili drugi dan te brušenje na fino.

5. Zadnji korak da podlogao bude super glatka ko' izlivena u plastici ali ne pre kruta da vobler pukne ko staklo kad ga spićiš u kamen ne otkrivam. Može se isto postići sa celuloidom i acetonom ali malo više umakanja možda 5-6. Epoxi je prekrut nema elastičnost...

EDIT: Evo žireve sam baš ubaci na impregnaciju i nema otvaranja do sutra

Offline nikolak

• Član foruma
  • *
« Odgovori #11 : 29. 01. 2018. 15:03 »
Koliko slojeva kita kao impregnatora nanositi (Jure) ?
keč & speč !

Offline Jure

• Član foruma
  • *
  • Liked: 1979
« Odgovori #12 : 30. 01. 2018. 08:15 »
3-4 umakanja, s tim da ti prvo bude duže da drvo upije. Prebrusi između svakog umakanja. Ne znam o kakvim varkama se radi, ali pretpostavljam da radiš nešto malo od balse za osobnu upotrebu za takve stvari ja sebi nisam radio s puno umakanja, jer mi čvrstoća nije prioritet nego tek toliko da zagladim varalicu. Za malo profesionalniju obradu poslušaj savjete profića Zeda.
Balsa je zaj... drvo jer zna biti premekana skoro spužvasta. Ja nastojim birati što tvrđu kad kupujem tj. dok sam kupovao,jer se time ne bavim više nažalost.

Offline nikolak

• Član foruma
  • *
« Odgovori #13 : 30. 01. 2018. 09:34 »
Ne radim s balzom. Od balze sam radio bambule. Radim zare i imitaciju iglice. Izabrao sam nordijsku smreku, već gotove valjkaste profile. Tvrda je gusta i ima masu, radio sam s njom, ali završno se s lakiranjem nisam baš trudio, a sad bi malo ipak bolje. Inače obrađujem drvo sa elektro alatom za modelare i tako da ide bez problema.
Tnx ! 👍
keč & speč !

Offline nikolak

• Član foruma
  • *
« Odgovori #14 : 30. 01. 2018. 09:37 »
Ovo je smjesa kojom sam punio utor. Prilikom sušenja se pomalo širi i zapunjava komplet prostor. Kad se osuši (najbolje ostaviti 24 h) poprima formu plastike, a žica ja zabetonirana. Tuba je poput onih koje su za pištolj..., znači cca pola kile i košta 60 kn. Znači poprilično jeftinije od epoksi ljepila, a efekt je odličan..., tako da dečkovi probajte, mislim da ćete biti vrlo zadovoljni. Inače na to me uputio Denis Gorjan..., naš kolega po štapu koji mi je dao ostatak tube da probam. On to koristi u svom poslu i uvjerio me je da je to za to što trebam opaka smjesa. I izgleda da je...

visitors can't see pics , please register or login

....nažalost, moram sam sebe ispraviti prije no što se eventualno netko zaleti i kupi radi iste svrhe. Nakon sušenja i brušenja viška koji je sušenjem i ekspanzijom nabubrio iz utora, unutar utora su nastali zračni džepovi što znači da smjesa ne popunjava utor u potpunosti. Čvrsto je, sila se i tako prenosi samo na žicu i kad sjedne dva tri sloja impregnacije plus lak i kad se sve posuši, neće to nikud...., ali nije to ipak zapunjeno kako je ispočetka izgledalo...

keč & speč !